Arany Ára Grafikon

Lecso Befozese Telire

Wed, 22 Jun 2022 19:19:01 +0000
steven-universe-hentai

Sajnos, nem található a keresési feltételnek megfelelő tartalom. Próbáljuk meg újra, más kifejezésekkel. Keresés:

Lecsó befőzése lecso recept video recept - www.egeszsegesmegoldasok.hu - YouTube

Ezután a tiszta, előmelegített befőttes üvegekbe töltjük, a tetejükre, rászórunk egy pici késhegynyi nátrium benzonátot, és gondosan lezárjuk. Egy nagyobb kosarat kibélelünk meleg, puha pokróccal, belehelyezzük az üvegeket, gondosan betakargatjuk, azaz száraz dunsztba tesszük, és kb. 2 nap alatt hagyjuk lassan kihűlni! Másik módszer, hogy egy hűtőtáskába belerakjuk az üvegeket és ott hagyjuk kihűlni. Ebben a formában kb. 1 évig fogyasztható, után megavasodhat a zsír. Felhasználáskor szedjük le a felső tartósítószeres réteget (1-1, 5 cm). Sokkal ízletesebb, mint a boltban kapható. Készíthetünk belőle, tojásos lecsót, virslis lecsót, kolbászos lecsót, lecsós szűzérmét, tarját. Pörköltek, gulyások, egytálételek ízesítéséhez is nagyon kiváló, egy kis nyári ízt varázsolhatunk az ételbe!

Lecsó befőzése télire - Zöld levelek

Hozzávalók: (kb. 6 üveghez) 3 kg lecsópaprika 1, 5 kg paradicsom 0, 5 kg vöröshagyma 0, 5 kg friss sertészsír 3 dkg só 3 dkg cukor 3 dkg fűszerpaprika üvegenként 1 késhegynyi nátrium benzonát Elkészítése: A zöldségeket megmossuk, lecsepegtetjük. A paprikákat karikákra, a paradicsomot cikkekre, a hagymát közepes kockákra vágjuk. Egy 10 literes lábasba beletesszük a zsírt, felmelegítjük, és a vöröshagymát üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a paradicsomot és 5 perc múlva a paprikát. Amikor egy kicsit összeesett, mehet bele a só, cukor, pirospaprika. Lassú tűzön, időnként kevergetve félkészre főzzük a lecsót. (Ez kb. 25-30 perc). A tiszta befőttes üvegeket fejjel lefelé forrásban lévő vízbe bele állítjuk, és pár másodperc múlva egy nagyobb tepsibe visszafordítjuk. Az üvegtetőket is beletesszük a forró vízbe és kitesszük egy kis tányérra, edénybe, ahol lecsöpögtetjük. A forró vizet az egymás mellé helyezett üvegekhez, a tepsi aljára öntjük, azért hogy a forró lecsótól ne repedjenek meg az üvegek.

Két eső között (2018. szept. 1. )elrohantunk a metróba. Amiért mentem az egyik sem volt, így vettem almapaprikát, paprikát és 2, 5 kg-nyi...

Lecso telire befozes - Receptkereső.com

24. 08. 2021 Hozzávalók 30 üveghez: - 3 kg hagyma - 6 kg paradicsom - 12 kg paprika - olaj a hagyma sütéséhez - só, cukor izlés szerint Elkészítés: A zöldségeket megtisztítjuk és megmossuk, és a videón látható utasítás alapján metéljük fel a Magimix konyhai robotgép segítségével. Egy nagy fazékban enyhén megsütjük a felaprított hagymát bő olajon, hogy le ne égjen. Utána rászórjuk a felszelt paradicsomot és addig főzzük, míg nem lesz sok leve. Aztán hozzá adjuk a felszelt paprikát és félpuhára főzzük. Sóval és cukorral ízesítjük. A megmosott és csírátlanított üvegeket és fedőket a forrásban lévő lecsó közelébe rakjuk, és megtöltjük a forró lecsóval. Az üvegeket máris lezárjuk és fejjel lefelé fordítjuk. Mikor megtöltöttük az összes üveget, száraz dunsztba rakjuk 1-2 napra. Akkor lesz jó a befőtt, ha a fedő nincsen kidudorodva. Ezt majd csak a dunsztolás után ellenőrizzük le.

  1. A befőzési szezon hajrája: mit lehet még eltenni télire? - Mindennapok Női Szemmel
  2. Punnany massif koncert veszprém
  3. Sántha András: Budapest felszabadítása 1945 február 13. (Magyar Honvédelmi Szövetség) - antikvarium.hu
  4. Lecsó télire - Házi befőzés - Hajókonyha recept

A befőzési szezon hajrája: mit lehet még eltenni télire? - Mindennapok Női Szemmel

A mi lekvárjaink soha nem azok a homogén, zselészerű izék, amiket lekvár néven a boltokban lehet kapni. Lusta vagyok? Lehet, beismerem, semmi kedvem sincs órákon át kavargatni a lábast, ráadásul ha már gyümölcslekvár a neve, én szeretem, ha marad benne gyümölcsdarab is. A befőttet ezután még papírral kibélelt fazékban szoktuk üvegestül rotyogtatni egy kicsit, főleg ha keményebb gyümölcsről van szó. Idén viszont csináltunk egy kontroll-csoportot is, amit nem forraltunk egyáltalán, majd jövőre megírom nektek, melyik lett a finomabb. Ezután jön a száraz dunszt. Mi az ágyneműtartónkat bugyoláljuk ki hálózsákokkal, ezekre konyharuhák kerülnek, majd a sok tűzforró üveg. Rájuk ismét törülköző, ágynemű, akármi, majd ágy lecsukva. Itt dunsztolódnak pár napig, csak akkor vesszük ki őket, amikor már teljesen kihűltek. A pontot az i-re mindig az teszi fel, amikor családi csatárláncban kikerülnek a kamra-polcokra az új finomságok. Eddig főleg csak gyümölcsökről írtam, pedig két klasszikus ősz eleji zöldségünket is érdemes több formában tartósítani télire, a paprikát és a paradicsomot.

A fedeleket nem szoktam a sütőbe tenni, mert meglazul a gumi pakolás és utána nem zár jól. Úgy vettem észre, elég a mosogatógépben történt csírátlanítás. A tölcsér és minden más eszköz legyen steril. Ajánlatos széles nyakú tölcsért használni, hogy ne kenődjön el az üveg szája, mert bepenészedik. A munkafelület, edények, a konyhatörlők és minden amivel az üvegekhez nyúlunk legyen patyolattiszta! Tartósítószert NEM adunk hozzá. Évek óta ezen recept szerint készítem a lecsót, soha egy sem romlott el. A nagy fazekat a tűzről áttesszük egy vágódeszkára. A mellé állított tányérban töltjük meg a forró üvegeket, azonnal lezárjuk és száraz dunsztba helyezzük. 24 óra múlva mehet a polcra:) Pár nap múlva ellenőrizzük a fedeleket, ha benyomhatóak, akkor használjuk el hamarosan az üveg tartalmát. Ha nem nyomható be a közepe, akkor azt jelenti, hogy jól zár a fedél. Ebből az adagból 10 x 400 ml üveg lett. Ha tetszett kérlek oszd meg:)

A befőzés fő időszaka a nyár, hiszen ekkor érik azoknak a gyümölcsöknek és zöldségeknek a nagy része, amiket tartósítani tudunk. Júniusban a kamrába kerülhet az eperlekvár és a cseresznyebefőtt, a ribizlilekvár és a meggybefőtt. Mi idén csináltunk először feketeribiszke-lekvárt, aminek előkészítése annyira macerás volt, hogy megfogadtam, ez volt életemben az utolsó is (aki nem kap idegbajt a sok kis bogyó leszemezgetésétől, annak persze hajrá! ). A nyár közepén rakjuk üvegekbe a sárgabaracklekvárt és az őszibarackbefőttet, nálunk ezek az örök kedvencek. Ez az uborka eltevésének fő időszaka is, lehet belőle kovászos vagy csemege. Az előbbit napon érlelés után lehet a kamrába tenni, az utóbbit pedig fűszeres ízesítés után sós lével leönteni. Kapor, gyömbér, fokhagyma, bors, mi mindből bőségesen raktunk bele. Augusztusban jöhet a nagy szilva-befőzés, akár befőttnek, akár lekvárnak, ki hogyan szereti. Barátnőmnél egyszer csináltunk 24 órás üstös lekvár-főzést, aminek a végére tényleg megállt a fekete masszában a kanál, de ezt is csak idő- és türelem-milliomosoknak ajánlom.