Arany Ára Grafikon

Izsó Miklós Táncoló Parasztok – Soós Gyula: Izsó Miklós Táncoló Paraszt Sorozata (Dedikált Példány) (Országos Szépművészeti Múzeum, 1955) - Antikvarium.Hu

Wed, 22 Jun 2022 19:24:12 +0000
horizon-go-belépés

A kiállításon megemlékeznek Petőfi Sándorról, hiszen az ő költészetében csúcsosodott ki a nemzeti táj eszménye. Több versét ihlette az Alföld, erős érzelmi kötődése volt a tájegység iránt. Ez az oka annak, hogy helyet kapott Orlai Petrich Soma Petőfi-portréja Izsó Miklós Táncoló parasztok nevű szoborsorozata, a festmények, a filmek és a fotók együttesen megteremtik azt a hangulatot és légkört, amely által a kiállító teremben töltött idő erejéig úgy érezhetjük, mintha belecsöppentünk volna a műalkotások által felidézett korszakokba, és ott lennénk mi magunk is az ábrázolt tájakon, így elmondhatjuk, hogy ez valóban egy festői utazás az Alföldön. A cikkben szereplő fotók: 1. : id. Markó Károly: Magyar alföldi táj gémeskúttal, 1853, olaj, vászon (Magyar Nemzeti Galéria – Szépművészeti Múzeum, Budapest) 2. : Szilágyi Lenke: Cím nélkül, 2013, c-print dibondra kasírozva (A kép Hajdu Szabolcs Délibáb című filmjének forgatásán készült, jogtulajdonosok a Mirage Film Studio és a Filmpartners) Forrás: Szólj hozzá a bejegyzéshez!

Izsó Miklós | Pannon Enciklopédia | Reference Library

Szabó Júlia: Magyar rajzművészet 1849-1890 (Corvina Könyvkiadó, 1972) - Grafikus Kiadó: Corvina Könyvkiadó Kiadás helye: Budapest Kiadás éve: 1972 Kötés típusa: Fűzött keménykötés Oldalszám: 159 oldal Sorozatcím: Kötetszám: Nyelv: Magyar Méret: 24 cm x 22 cm ISBN: Megjegyzés: Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva.

Szabó Júlia: Magyar rajzművészet 1849-1890 (Corvina Könyvkiadó, 1972) - antikvarium.hu

Itt láthatóak többek között Fényes Adolf és Káplár Miklós festményei is. A harmadik szekcióban a valamilyen formában Hódmezővásárhelyhez kötődő alkotók művei sorakoznak, amelyek a tsz-esítést elszenvedő parasztsággal való együttérzést fejezik ki. A tárlat repertoárjában szerepel négy film, amelyek a tájegységet és különböző korszakait mutatják be. Látható az 1936-ban készült első magyar művészfilm, a Hortobágy, amelyet a puszta és annak szépsége ihletett (rendező: Georg Höllering). Ezen kívül megtekinthető még a Tízezer nap, a Szegénylegények és a Talpuk alatt fütyül a szél. A mozgóképek segítenek még inkább megteremteni a megfelelő légkört ahhoz, hogy minél élvezetesebb és maradandóbb legyen a látogatók számára a kiállítás. Az első szekcióban találhatóak Haranghy György – debreceni amatőr fotográfus – fényképei a Hortobágyról, amelyek az Uránia Magyar Tudományos Színházban voltak elsőként kiállítva. Továbbá a kiállítás zárásaként láthatóak fotók, amelyeket a Délibáb című film forgatásán készített Szilágyi Lenke.

  1. A szobrász Izsó Miklós - Cultura.hu
  2. Der Stand der Dinge / A dolgok állása (1982) - Kritikus Tömeg
  3. Magyar rajzművészet 1849-1890 - Szabó Júlia - Régikönyvek webáruház
  4. Izsó Miklós Táncoló paraszt - mesterfoto - indafoto.hu
  5. Hilti akkus szett